Jak funguje zdejší návštěvní kniha

Aby nám sem nechodili spamovat roboti, máme proti nim pojistku: příspěvek se uloží až po kliknutí na kontrolní obrázek do místa, které udává text nad ním. Žádná extrémní přesnost není potřeba - ve vodorovném směru stačí trefit se do levé, pravé nebo prostřední třetiny obrázku a svislý směr se nekontroluje vůbec. Jestli se ukliknete, váš vzkaz zůstane zobrazený ve formuláři a dostanete novou šanci.

Druhou obrannou linii proti robotům tvoří omezení počtu příspěvků: z každé IP adresy maximálně pět za den. Pozor, že se do tohohle limitu počítají i nezdařené pokusy, kdy v obrázku kliknete vedle! Počítadlo se nuluje každou noc, takže jestli jste limit vyčerpali, stačí počkat do zítřka.

Do hlavního textového pole můžete psát naprosto cokoli včetně HTML značek (<blabla>) a speciálních znaků (,;/"\'-& apod.). Skript si to přechroustá tak, aby to potom prohlížeče zobrazily přesně tak, jak to bylo napsáno. HTML značky tedy nebudou fungovat, ale doslovně se vypíšou.

Dá se napsat několik mezer vedle sebe (například pro odsazení řádků v ukázkách zdrojového kódu), zobrazí se všechny. Není to tedy jako v klasickém HTML, kde se víc mezer slučuje do jedné.

Dlouhé řádky budou automaticky zalomeny podle šířky okna prohlížeče. Pro ruční odřádkování zmáčkněte Enter (nepište <br>).

Reklamy: