↑↑ zpátky na konec ↑↑
zobrazit novější příspěvky

Mircosoft     17. 11. 2015 (x)
Anonym vs. htmlspecialchars(): 0:1
Držím palce :-)

Anonym     7. 11. 2015 (x)
<script>window.location.href('http://google.com');</script>

Mircosoft     7. 4. 2015 (x)
Díky za zprávu, už jsou tam.
Jsem rád, že jsi to nakonec nevzdal :-).

Vlasta Vágner     7. 4. 2015 (x)
Ahoj Mirku pokud chceš dej si do odkazů moje nové stránky : www.mojeelektronika.mzf.cz

Mircosoft     6. 3. 2015 (x)
Přímo jako samostatný program to nemám, ale v jednotce Matyka je funkce na výpočet inverzní matice. Stačí ji nakrmit vhodnými daty a je to.

Lukáš     27. 2. 2015 (x)
Ahoj,
nedělal jsi náhodou řešení soustav lineárních rovnic v Pascalu?

Předem dík Lukáš

Mircosoft     22. 2. 2015 (x)
Jasně, počítám s tím. A mám kompletní zálohu, takže nezmizí natrvalo :-).

Vlasta Vágner     22. 2. 2015 (x)
Ahoj Mirku smaž si prosím tě v "ODKAZECH" odkaz na můj web www.mojeelektronika.ic.cz, který již za šest dní bude neplatný aby to nemátlo návštěvníky tohoto webu.
S pozdravem Vágner

Vlasta     14. 1. 2015 (x)
Hezký web plně plnící (to je obrat !) funkci populárně vědecky naučnou, :-). Kdo chce trochu bastlit, nebo nedej bože přemýšlet, (dnes tak nemoderní činnost) ten se tu najde. Žádné vylomeniny, blikátka a odkazy, že tu není zoo a lamy jsou nevítány. Tak trochu balzám na duši.
Srdce starého bastlíře jste potěšil, málej jsem i slzu setřel. Přeji krásný den, plný ještě krásnějších myšlenek.

Mircosoft     11. 1. 2015 (x)
Ahoj Jakube,
jenom si pro jistotu upřesním zadání: když na vstupu dostaneme 2,3,4,3,4,2,3,2, tak bude výsledek 3, protože tam jsou tři unikátní hodnoty: 2,3 a 4. Je to tak?

Jak už jsem psal na fóru, s celými čísly by se dala využít množina, ale s reálnými ne (teoreticky je jich nekonečně mnoho a to se do žádné datové struktury nevejde), takže na to musíme jinak.

*Všechna* načtená čísla do pole ukládat nechceme. Ale mohli bychom ukládat jenom *některá* - ta unikátní: po každém načteném čísle projdeme pole a jestli tam tohle číslo ještě není, přihodíme ho tam. Nakonec stačí spočítat prvky pole.

Jestli by i těch unikátních čísel bylo moc, tak nezbývá než ukládat je do druhého souboru. Po každém načteném čísle by se soubor prošel a případně rozšířil o to nové číslo, stejně jako v případě pole. Pomalé, ale co se dá dělat, řekli si o to. Nenapadá mě žádný způsob, jak to vyřešit bez pamatování, jaké hodnoty už jsme potkali.

Jakub     10. 1. 2015 (x)
Ahoj Mircosofte,
mám za úkol určit počet různých čísel typu real v souboru, kde počet čísel je velmi veliký(tudíž ho nemůžu uložit do pole).
U integeru mi to nedělalo problém, ale dostal jsem odpověď, že je to velice neefektivní a bralo by to až 4GB paměti, tak jsem dostal typ real.
Díky Jakub

Mircosoft     18. 12. 2014 (x)
Algoritmus je celkem triviální:

1) Popojdi o políčko dopředu.
2) Jestli je bílé, přebarvi ho na černo a udělej vpravo vbok. Jestli je černé, přebarvi ho na bílo a udělej vlevo vbok.
3) Opakuj, dokud tě to nepřestane bavit :-).

Jediná zajímavá věc na tom je, jak chaotické vzory z toho vycházejí.

sdraco     10. 12. 2014 (x)
Ahoj, zaujal mě tvůj Langtonův Mravenec, nechtělo by se ti ten algoritmus nějak popsat?

Mircosoft     8. 12. 2014 (x)
Díky za reakci, takovéhle vždycky potěší :-).

Miltien     2. 12. 2014 (x)
Diky za sdileni tvych postrehu, navodu ze sekce programovani. Rad se na tvoje stranky vracim. Preji hezky den a diky za obsah!

Mircosoft     27. 2. 2014 (x)
Príma, tak hodně zdaru!
Kód potřebuje mimo jiné zmodernizovat - od roku 2007 jsem na něj nesáhnul, takže v něm zbylo dost zastaralých funkcí.
Odkaz sem přidám při nejbližší aktualizaci.

Brod     27. 2. 2014 (x)
Ups! Ten odkaz má byť iba takto.
https://gitorious.org/retrospectrum/retrospectrum/commits/

Brod     27. 2. 2014 (x)
Rozhodol som sa pokračovať vo vývoji RetroSpectra. Dal som zdrojáky do gitu a idem tam niečo poneniť a pridať. Čo mením si môžeš prečítať nižšie, prípadne stiahnuť.

https://gitorious.org/retrospectrum/retrospectrum/commits/626af743ff565d20ae87582b5a3d45f7ca95c7de

Ten odkaz by si mohol dať na stránu RS.

ilidan     27. 9. 2013 (x)
sorry za ten spam jen sem testoval ten tvuj anti spam system :DD fakt super napad

iiniini     27. 9. 2013 (x)
test spam bot

Mircosoft     19. 9. 2013 (x)
Tak, další verze antispamu. Zatím v testovacím provozu, takže jestli narazíte na jakoukoli chybu, dejte mi prosím vědět.

next-x     10. 8. 2013 (x)
antispam je povedenej :D

Mircosoft     1. 7. 2013 (x)
->Laaca: díky za info. To znamená, že moje 7.0 není úplně čistá 7.0, když to v ní funguje (nemám např. ani tu slavnou chybu 200 v Crt) :-).

->Brod: díky za pochvalu :-).
Dobře, antispam tedy předělám (taky už mě to věčné odpovídání nebaví). Jestli to vyjde podle plánu, bude to grafická záležitost na jedno kliknutí.

Brod     29. 6. 2013 (x)
Ešte raz pochválim dizajn tejto stránky. Než pustím ľavé myšítko na odkaze tak je načítaná. Minecraftfóru to trvá 30 sekúnd. Keby všetky stránky boli také ako tvoje, internet by mohol mať každý za korunu. Ale spam-otázky niesú dostatočne ľahké.

Laaca     25. 6. 2013 (x)
V minulém dotazu jsem se zmiňoval o chybě v instrukci SHR.
Od té doby jsem na to pozapomněl a vyřešil to až teď.
Tedy: jde o známý bug Turbo pascalu 7.0, který byl opraven v Turbo pascalu 7.01.
Aby to ale nebylo tak jednoduché, tak se na internetu objevuje i verze 7.1, které nese tento copyright: Copyright (c) 1983, 1997 by Borland International, Inc.
Tuto verzi 7.1 mám právě já a v ní jsem narazil na uvedený bug. Podle mého brouzdání na netu to vypadá, že 7.1 je ruská upravená verze pascalu, která řeší nějaký problém s klávesnicí. Podle všeho je ale odvozená z 7.00, nikoliv z 7.01.

Mircosoft     9. 5. 2013 (x)
Pro DOS už ho mám hotový (http://mircosoft.mzf.cz/download/ovlport.zip), ale s Linuxem ti neporadím. Zkus najít nějakého linuxáře.

Brod     6. 5. 2013 (x)
(k tomu predchadzajucemu, moja chyba)
Ak o takom programe vieš poraď mi ho. Mohol by som si ho naprogramovať sam pre DOS ale pre linux neviem.
Ďakujem vopred.

Brod     6. 5. 2013 (x)
Potrebujem program najlepsie pre linux, ktorý dokáže monitorovať a meniť stavové bite sériového portu na. Niečo ako:
#zobrazPort
 DSR:1
 DCD:0
 RI:1
#nastavPort DTR=1

Brod     13. 4. 2013 (x)
Rámy (html) sú skvelé. Keď kliknem na reklamu stále vidím navigační lištu.

Mircosoft     11. 12. 2012 (x)
Divné, mně to funguje bez problémů, a to jsem vyzkoušel snad všechny možné kombinace nastavení překladače. Nemáš na pozadí nějaké asynchronní přerušení, které ničí 32b registry?

Laaca     9. 12. 2012 (x)
Náhodou jsem narazil na divnou věc v TP7
var a:longint;
begin a:=6;a:=a shr 24;writeln(a);end.

Koukám jako blázen, ale nulu mi to fakt nepíše...

Mircosoft     21. 11. 2012 (x)
Díky, odkaz při nejbližší příležitosti opravím.

Laaca     21. 11. 2012 (x)
SWAG se natrvalo přestěhoval sem:
http://kd5col.info/swag/

Mircosoft     16. 11. 2012 (x)
Z té diskety nastartuješ DOS a BIOS si pak přečteš nějakým prográmkem. Bohužel právě vypadl SWAG i Garbo, takže ti přímý odkaz na žádný takový prográmek nedám. Zkus zapátrat, možností je určitě víc.

Brod     15. 11. 2012 (x)
Ešte neodýde do kremíkového neba (iba HDD). Nič z toho rozoberania mu nespôsobili žiadne škody. Dokonca ani zmena taktovacej frekvencie! a ani vryp do čipu biosu. Tými jumpermi sa dá nastaviť taktovacia frekvencia z póvodných 133Mhz stupnovito až na 50Mhz. Plánujem do M-PATA portu (bol tam HDD) pripojiť jeden z mojích mikročipov a SD kartu! Ešte by som chcel sa pohrabať v biose. Akým spósobom sa dá iba s disketov prečítať kód biosu?

Mircosoft     15. 11. 2012 (x)
Budiž mu křemíkové nebe lehké...
S tím displejem opatrně - podsvětlovací výbojka je napájená dost vysokým napětím, tak pozor, aby ses do toho křemíkového nebe nepodíval taky ;-).

Logovat odpovědi na kontrolní otázku by asi nemělo smysl. Ty správné už mám beztak zapsané ve zdrojáku a ty špatné od robotů nebývají moc vtipné. Nebo myslíš, že jsou moc těžké a lidi se netrefují?

Brod     14. 11. 2012 (x)
Návrh na anketu:
Loguj čo ludia píšu do Kontrolnej otázky tejto knihy.

Brod     14. 11. 2012 (x)
Keď je moj botebook (mam este další) je už takto pokazený som si povedal že by neuškodilo ho porozoberať. Odšróboval som všetky šrobky čo som našiel ale dostal som sa iba k 4 pameťovým čipom. Troch som sa nahneval a tresol do vypinača. Vypinač sa aj s celou lištou medzi displejom a klávesnicou posunul dolava a vypadol. Keď sa toto stalo mohol som odklopiť klávesnicu k sebe a odhaliť kúsok dps čo chce byť základná doska.Klá vesnicu som posunul (drží na kúsku fólie s vodičmi) do drášky k displaju. On-screen keyboard!!! Našiel som procesor, čo je 1x5x5 hliníková doska a na nej silikónová nálepla 2mm. Zvuk, mostík pameť 2*4 čip, bios, jumpery, grafiku, IR, repro. Klávesnicu som zase vrátil a roztvoril som krit displaya. Našiel som tam trafo z ktorého šla cestička k smd kondíku a k dakemu hrubemu 2žila konektoru kamsi z display. Odpojil som ho a zalol napájanie. Display zostal bez podsvietenia ale dalo sa čítať. Potom som sa šrobovákom priblížil k tomu kondenzátoru a zapálil sa rozmazaný modrastý VF výboj. Nerobil hluk a na 7mm sa roztrhol. Nebolo by od veci cez kryt tam pichnúť pripinačku... Potom som sa začal hrať s jumpermi.

Brod     14. 11. 2012 (x)
Tak moj úžasný noteboot Hitachi E133T zlyhal. HDD je zdochnuté: roztočí sa, hlava sa odomkne ale nič neprečíta a zastane. Stále nabootuje dos z diskety ak vyberiem pevný disk. Neviem ako je ten disk pevný keď sa dá vytiahnúť ako baterka. Baterka je tiež tak na desať sekúnd. Už dávnejsie som z baterky odstránil akumulátorky ale obal som nechal, lebo sa oň opiera ľavé tlačidlo touchpadu. Touchpad tiež funguje iba s veľmi suchými prstami.

Brod     22. 8. 2012 (x)
Exe to podporovať nebude. Programy budú v bytecode a pri načítavaní sa budú prekladať, aby som sa vyhol realokácii.

zobrazit starší příspěvky
Reklamy: