Programy od jiných autorů

Nejen já se rád pochlubím svými výtvory. Pokud byste tu chtěli také něco vystavit, žádný problém - stačí říct.

World - Jivův projekt kombinující hru, textový editor a psychedelické optické klamy. Podpůrné funkce (obsluhu paměti, grafiku, zvuk, síť atd.) zajišťuje poměrně rozsáhlá knihovna Lite. Autor má k souborům přímý přístup, takže aktualizace můžete očekávat kdykoli (poslední byla ).

ZIP Carlosův archiv (180 kB): Editor *.FN fontů (FNED), několik grafických demíček a hromada různých krátkých i delších prográmků a jednotek se spoustou zajímavých algoritmů uvnitř. Šedou barvou (komentáři) se ve zdrojácích moc neplýtvá, zato zelené (Assembleru) jsou tam mraky. Každopádně jde o velice výživné čtení nejen na dlouhé zimní večery.

ZIP Wokna 32 (cca 2 MB) - Laacova přestavba Woknows 3 pro Freepascal, která původní jednotku v mnohém překonává. Odkaz vede na autorovu stránku, soubor není umístěn zde.

ZIP NX 3005 - hra na startrekovské téma od Lukáše Fialy. Původně školní projekt, ale to jí rozhodně neubírá na kvalitě. K dispozici máte tři různá plavidla Federace (Excelsior, Akiru a Defiant) a tři herní režimy (průlet polem asteroidů a dvě varianty boje s Cardassianskou flotilou). Užijete si phasery, štíty, fotonová torpéda, známé lodě a skvělou RAR hudbu (má 4 MB, proto je v samostatném souboru).
Hra běží v rozlišení 1024x768 a vyžaduje poněkud výkonnější procesor, než je u dosáren zvykem (1 GHz je skoro málo).

ZIP Imbalanced Hyperspace - kosmická arkáda od Petra Chutného (opět původně školní projekt). Cíl hry - doletět co nejdál - se zpočátku zdá snadný, ale překážky (asteroidy a různé kosmické lodě) rychle houstnou a úsměv mizí...
Běží v textovém režimu 80x50 znaků.

ZIP Kužely a pneumatiky - Edovo grafické rozhraní pro moje prográmky na rozvin těles do plochy. Vytvořeno v Delphi, pro spuštění vyžaduje Windows.

ZIP Sada BGI fontů - standardní sada deseti fontů (*.CHR) pro jednotku Graph doplněná o českou diakritiku v kódování Latin 2. Triplex a Bold jsou ode mě, všechny ostatní vytvořil Pepa.

Pepovy céčkoviny

Nejen pascalem živ je člověk, následující programy jsou psány v Borland C++ 3.1.

ZIP Hodiny - tři různé varianty číselných hodin v grafickém režimu (BGI). Ukazují aktuální systémový čas čtený přes služby DOSu a ukončují se kliknutím myší na červený čtvereček v pravém horním rohu obrazovky.

ZIP Ručičkové hodiny - grafické hodiny, ale tentokrát s klasickými ručičkami.

ZIP Stopky - co říct víc, prostě stopky :-). Běží v grafice a ovládají se myší.

ZIP TOS MN80A - program pro výpočet posuvů a stoupání soustruhu.

ZIP XMS - volání služeb rozšířené paměti. Tři varianty uložení adresy obslužné procedury: ukazatel, číslo typu int a registr CX.
Aby to fungovalo pod Windows XP, měl by soubor CONFIG.NT obsahovat řádek DOS=UMB,HIGH,XMS.

ZIP XMS 2 - další ukázky práce s rozšířenou pamětí.

C GRX - první krůček do vkládaného Assembleru a VESA grafiky: spuštění a ukončení grafiky, nakreslení pixelu a vodorovné a svislé čáry.

ZIP VESA módy - ukázky nastavování různých grafických režimů.

ZIP Geometrie - ukázky kreslení různých geometrických tvarů pomocí parametrických rovnic.

ZIP Grafický vstup - funkce pro zadávání textů z klávesnice v grafickém režimu.

ZIP Fonty - sada fontů ve formátu CHR.

ZIP Myš a obrázky - dva hlavičkové soubory pro práci s myší a ukládání grafiky do souborů.

C Mazadlo - smazání souboru pomocí služeb DOSu.

C Kopírovadlo - kopírování souboru byte po bytu.

Reklamy: