Science fiction

Neboli literatura o tom, co by se mohlo stát. Vědeckou fantastiku mám ze všech literárních stylů nejradši. Asi proto, jak posouvá hranice myšlení do míst, do kterých ještě skutečnost nepronikla.

Všechny odkazy se otvírají v nových oknech.

Povídky Zbyňka Čápa. Co kdyby se kdesi ve vesmíru zrodila bytost nadaná téměř neomezenou mocí? Jak by to asi dopadlo, kdyby objevila Zemi? Část možné odpovědi najdete v povídkovém cyklu Bohové jsou vždy šílení. V jiných dvou povídkách si také můžete přečíst, co možná předcházelo událostem ve hře UFO: Enemy Unknown.
Texty jsou to poměrně staré a už dávno překonané (jak zdůrazňuje sám autor), ale stále ještě se dají číst a v mém soukromém žebříčku se drží v oblasti nad průměrem. Soubory jsou po dohodě s autorem umístěny přímo na této stránce, původní adresa na Geocities se nedochovala.

Můj vlastní druh svobody - román od Stevena Brusta na motivy televizního sci-fi westernu Firefly. Stejný svět, stejná loď, stejná posádka, jenom jiný autor. Hrdinové po čase opět zavítají na planetu Héra, kde je čeká nejedno překvapení. Děj se odehrává někde před navazujícím filmem Serenity.
Trochu víc "fi" než "sci", ale jako téměř každý jsem si tenhle svět zamiloval. Natolik, že jsem vyplodil tenhle překlad :-).

Freefall - asi nejlepší SF webkomiks, jaký jsem kdy četl. Minimalistická kresba a vtipná pointa u každého dílu, ale přitom se příběh zabývá poměrně realistickými otázkami ohledně budoucnosti lidstva a umělých inteligencí všeho druhu. (anglicky)

Stránky Václava Semeráda - sbírka románů o dalekých vesmírných cestách i paralelních světech na dosah ruky, o mimozemšťanech a technice hraničící s černou magií, ale hlavně o lidech. Místy trochu naivní, scénáře jsou si někdy hodně podobné (a ke konci bohužel nasáklé ruským vlivem - škoda, že se autor nedožil invaze), ale zajímavých nápadů se v nich najde dost. Na stránkách najdete i díla jiných autorů: D. a R. Mentzlovi (výborná hard-SF), I. Pacovská (dětská fantasy) a další.

Reklamy: