Zpět

Oprava myši

Čím víc tlačítek myš má, tím déle vydrží. Jak to? Protože každý mikrospínač pod zbytečným a nikdy nepoužitým tlačítkem představuje náhradní díl!

Všechny krysy, které jsem kdy viděl, se rozebírají stejně: odloupnete zadní kluzné polštářky, vyšroubujete šroubky pod nimi a vyháknete horní kryt.

Dvě boční tlačítka, z nichž jedno dělá totéž jako stisk kolečka a druhé vůbec nic, mají v tomto případě svoje spínače na samostatné destičce. Mám štěstí, jsou úplně stejné jako ty dva hlavní.

Vypájíme náhradní mikrospínač. Měl zapájené jenom dvě nožičky, tak šel ven snadno, stačilo je střídavě ohřívat a povytahovat. Kdyby držel za všechny tři, bylo by to horší, cín by se musel nějak odsát.

Nový spínač prohodíme s vykloktanou troskou pod pravým tlačítkem (Warcraft 2: Beyond the Dark Portal, Blood & Magic, Osadníci... to bylo nějakého klikání).

Nakonec všechno zase smontujeme a zachráněný hlodavec může spokojeně sloužit dalších deset let.

Celá operace trvala asi půl hodiny, tedy zhruba stejně, kolik by trvala cesta do nejbližšího obchodu, nákup nové myši a návrat domů. Tedy pokud bych tvarově vyhovující a bezvadně fungující myš našel hned napoprvé. Ušetřený materiál, energie a peníze jsou malé bezvýznamné plus, radost z hotového díla je k nezaplacení :-).

Zpět

Reklamy: